Przejdź do treści

ARANŻACJE MUZYCZNE

Aranżacje muzyczne

Od tego właśnie zaczynałem, czyli tworzyłem aranżacje muzyczne dla autorów piosenek. Załóżmy, że napisałeś świetny tekst, a w Twojej głowie już wybrzmiewa chwytliwa melodia. Trzeba to teraz ubrać w odpowiednią aranżację i można podbijać muzyczny świat!

W swoim studio stworzę dla Ciebie profesjonalne aranżacje muzyczne w dowolnym stylu. Nie ważne czy potrzebujesz aranżacji disco polo, nowego radiowego hitu pop czy beatu hip hopowego, z przyjemnością zajmę się produkcją Twojej nowej piosenki.

W ramach zamówienia aranżacji muzycznej otrzymujesz:

Główna wersja instrumentalna stworzona według Twoich wytycznych i pasująca stylistycznie do tekstu i melodii, którą wcześniej mi dostarczysz. Wolisz pisać swoją piosenkę pod aranżacje? nie ma problemu. Możesz zamówić aranżację nie posiadając ani tekstu ani melodii. W takim wypadku, układ harmoniczny, tonacja oraz główna melodia solowa skomponowana będzie przeze mnie.  

Klubowa wersja instrumentalu posiadająca 16 taktów pętli perkusyjnych na wstępie i w zakończeniu utworu. Taka wersja umożliwia DJ-owi grającemu Twój utwór w dyskotece płynne przejście między innymi utworami.

Jakie aranżacje muzyczne produkuję w swoim studio?

Disco Polo ▶️
Pop ▶️
House ▶️
EDM ▶️
Pop-rock ▶️
Rock ▶️
Deep House ▶️
Tropical House ▶️
Ambient ▶️

Tropical House ▶️
Slap House ▶️
Future Rave ▶️
Hip Hop ▶️
Trap ▶️
Dubstep ▶️
Folk ▶️
Turbo Folk ▶️
Funky ▶️

aranżacje muzyczne

Aby móc zdefiniować aranżera, ustalmy najpierw czym jest aranżacja muzyczna.
Według definicji słownikowej jest to:

„Opracowanie utworu muzycznego pod względem rytmicznym, brzmieniowym, instrumentalnym, bez zmian podstawowej linii melodycznej, w dowolnej stylistyce”

Aranżacje muzyczne bardzo często nazywane są wersją instrumentalną utworu, a mówiąc jeszcze prościej: jest to po prostu to, co usłyszymy kiedy wyciszymy w piosence wszystkie wokale. Mamy wtedy do czynienia z wieloma partiami muzycznymi odgrywanymi przez różne instrumenty muzyczne.

Zatem aranżer muzyczny to osoba, która posiada bogatą wyobraźnię muzyczną dzięki, której potrafi tworzyć złożone utwory muzyczne. Złożone, czyli takie, w których jednocześnie słychać więcej niż jeden instrument. Aby móc tworzyć aranżacje, nie trzeba być jednak multiinstrumentalistą, chociaż ta umiejętność bardzo pomaga. Niezbędna jest jednak świadomość brzmieniowa podstawowych instrumentów, wyczucie muzyczne oraz pewien smak, który pozwoli Ci tak dobierać współbrzmienie poszczególnych instrumentów, aby żaden z nich nie kolidował w sposób muzyczny z innym.

Aranżer powinien również znać podstawowe zasady harmonii, rytmiki oraz mieć dostęp do podstawowych instrumentów akustycznych (również w wersji wirtualnej) takich jak gitara, pianino, perkusja, gitara basowa, syntezator itp. 

aranżacje muzyczne
aranżacje muzyczne
aranżacje muzyczne